>routewix Nasıl Çalışır?

Demo ücretli mi?

Demo talebi formunu doldurduktan sonra size hesap açabileceğiniz bir kod gönderiyoruz. Bu kod ile maksimum 30 personel tanımlayabileceğiniz bir hesap oluşturup programı 7 gün ücretsiz test edebilirsiniz.

Demo süresi bitimine 2 gün kala sistem tarafından hatırlatma bildirimleri alacaksınız. Hatırlatma bildirimlerini takip ederek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz.

Planlama nedir?

Planlama herhangibir şubedeki (Okul, fabrika, şube vb.) tüm güzergahların oluşturulduğu genel tanımlamanın adıdır. (örnek olarak 08:00 giriş , Sabah Girişler vb gibi). Almış olduğunuz pakete bağlı olarak birden fazla demo ve canlı planlama oluşturabilirsiniz.

Tüm güzergah çalışmaları planlamlar içerisinde oluşturulur. Planlamayı CANLI moda almanız durumunda yaptığınız çalışmayı yayına alabilirsiniz.

Personeller nasıl tanımlanır?

Manuel yada toplu olarak 2 farklı yöntemle personelleri oluşturabilirsiniz. routewix içerisinde, toplu yada manuel işlemlerde adresi otomatik olarak harıta üzerinde uygun konuma atayan adres işleme modülü vardır. Ayrıca oluşturulan adresleri mail adresi olan tüm personellere sistem üzerinden mail göndererek, personeller adreslerini kolayca sisteme bildirebilirler.

Güzergah oluşturmaya başlamak için hangi tanımlamaları yapmalıyım?

routewix ile tüm servis operasyonunuzu tek bir ekran üzerinden yönetebilirsiniz. Harita üzerinden çizerek tüm personeller yada belirli bölgeler için kapasite, süre ve yürüme mesafesi (personel bazlı veya rotalamaya dahil edilecek tüm personeller için) kısıtları belirtilerek güzergahlar oluşturabilir, kilometre ve süre bilgilerine ulaşabilirsiniz. routewix algoritması gerçek trafik verisini kullanan akıllı rotalama algoritmasıdır ve öngördüğü yolculuk süreleri %95 uyumludur. Dilerseniz toplu güzergah optimizasyon yaptırmaz haritadan yolcuları seçerek güzergahlar oluşturabilir, oluşan güzergahlar üzerinde sıralama ve servis biniş / iniş noktalarını güncelleyebilirsiniz. Planlama modulü dinamik çalışır ve yaptığınız değişikliklerin sonuçlarını anında görebilirsiniz.

Araç gps bilgilerini nasıl temin ederim?

routewix birçok araç takip sistemleriyle entegre çalışabilir. Gps verisini paylaşabileceğiniz Muvafakatname örneğini ilgili bayi üzerinden oluşturarak web servis username ve şifrenizi bizimle paylaşmanız halinde tüm araçlarınız otomatik olarak routewix de tanımlanacaktır. Araçlarınızı güzergahlara tanımlamanız halinde gps verilerini rotamala ile birlikte görebilirsiniz.

Vardiya nasıl oluşturabilirim?

routewix tüm saha operasyonlarınızı yönetebileceğiniz bir servis yönetim platformudur. Sabit ve dinamik olmak üzere tüm vardiya sistemlerini yönetebilirsiniz. Gerek entegrasyon gerekse toplu excel ile vardiya planlarınızı yükleyebilir ve otomatik olarak güzergahlarınızı yönetebilirsizni. Ev, yürüme mesafesi veya durak sistemiyle aynı anda çalışabilir.

Aktivite takibi nedir?

routewix sadece servis güzergahlarınızı optimize eden bir yazılım değildir. Servis operasyonlarınızın, vardiyalarınızın ve fazla mesai çalışmalarınızın tüm aktivite verileri programı kullandığınız süre boyunca günlük olarak saklanır ve raporlanır. Araç takip uygulamaları ve kartlı sistemlerle entegre olabilir veya ios ve android mobil uygulamalarımız üzerinden QR Code ile bu veriler toplanabilir. Gerçekleşen yolculuk süreleri, rota sapmaları, kilometre aşımları, izin veya farklı vardiyada çalışma durumundan dolayı servis kapasitesindeki düşüşler,araç bazlı doluluk oranları, yolcu bazlı servis kullanım oranları gibi güzergahlarınızı tam anlamıyla yönetmenizi ve denetlemenizi sağlayacak verilere istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Fazla mesai yönetimi nasıl çalışır?

Günlük veya ileri tarihli mesai çalışmaları oluşturabilirsiniz. Kayıtlı personellerinizi routewix formları üzerinden veya excel listesi ile mesai çalışmasına ekleyebilirsiniz. Bu işlem yapıldığı anda personeller mevcut servis güzergahlarından düşecek ve şoförün ekranına bu değişiklik anında yansıyacaktır. Sonrasında harita üzerinden çizerek tüm personel veya belirli bölgeler için kapasite, süre ve yürüme mesafesi kısıtlarına göre routewix minimum araç için planlama yapacaktır. İsterseniz oluşan güzergahlar üzerinde sıralama ve servis biniş/iniş noktası güncellemeleri yapabilirsiniz. Fazla mesai modulü optimizasyonun yanında aylık mesai servis maliyetlerinizi ciddi anlamda düşüren bir modüldür. Yoğun fazla mesai çalışmanız varsa 1 haftalık sonuçlar bile farklı görebilmeniz için yeterlidir.

Araç hakediş nasıl yapılır?

routewix tüm bileşenleri ile dinami iş zekası ile çalışan bir servis yönetim uygulamasıdır. Birçok farklı sözleşme türünü yönetebileceğiniz, araç gps verisini baz alarak güzergah yön verisini baz alarak esnek ve hatasız bir hakediş yönetir..