Güzergah Optimizasyonu Nasıl Çalışır?

Demo ücretli mi?

Demo talebi formunu doldurduktan sonra size hesap açabileceğiniz bir kod gönderiyoruz. Bu kod ile maksimum 30 personel tanımlayabileceğiniz bir hesap oluşturup programı 15 gün ücretsiz test edebilirsiniz.

Güzergah oluşturmaya başlamak için hangi tanımlamaları yapmalıyım?

Güzergah oluşturabilmek için öncelikle planlama, lokasyon (Okul adresi, fabrika adresi veya şube adresi gibi) ve personeller tanımlanmalıdır. Rotalama yapmak için araç oluşturmak zorunda değilsiniz. Routewix belirttiğiniz kapasite, süre ve yürüme mesafesi kısıtlarına göre minimum araç için güzergah planlaması yapacaktır.

Planlama nedir?

Planlama herhangibir lokasyondaki (Okul, fabrika, şube vb.) güzergah planlamasını belirtir. Birden fazla demo ve canlı planlama oluşturabilirsiniz. Buradaki amaç aynı yolcu grubu için farklı kriterlere göre güzergah planlamaları oluşturup planlamaları kıyaslayarak size en uygun servis güzergahlarını belirlemenize yardımcı olmak.

Personeller nasıl tanımlanır?

Personelleri routewix formları üzerinden veya excel listesi yükleyerek oluşturabilirsiniz. Personellerin adreslerini harita üzerinden işaretleyebilir veya routewix açık adresten koordinat bilgilerini bulabilir. Routewix bulduğu adresler için bir puan döner. İsterseniz program üzerinden personellere adres doğrulama e-postası gönderebilir ve adres doğrulama durumlarını takip edebilirsiniz.

Planlamaya nasıl personel ekleyebilirim?

Planlamaya sistemde kayıtlı personellerinizi routewix formları üzerinden aktarabilir veya excel listesi ile kayıtlı veya yeni oluşturulacak personelleri dahil edebilirsiniz. Yeni personeller için gerekli tüm tanımlamaları (koordinat bulma, personelin ait olduğu lokasyon vb.) işlemleri routewix otomatik olarak yapar ve sonuçları size gösterir. Sabah ve akşam (toplama ve dağıtım) servisleri için ayrı listeler oluşturabilir yada listeleri eşleştirerek eşitleyebilirsiniz.

Güzergahları nasıl oluşturabilirim?

Routewix ile tüm servis operasyonunuzu tek bir ekran üzerinden yönetebilirsiniz. Harita üzerinden çizerek tüm personeller yada belirli bölgeler için kapasite, süre ve yürüme mesafesi (personel bazlı veya rotalamaya dahil edilecek tüm personeller için) kısıtları belirtilerek güzergahlar oluşturabilir, kilometre ve süre bilgilerine ulaşabilirsiniz. Routewix algoritması gerçek trafik verisini kullanan akıllı rotalama algoritmasıdır ve öngördüğü yolculuk süreleri %95 uyumludur. Dilerseniz toplu güzergah optimizasyon yaptırmaz haritadan yolcuları seçerek güzergahlar oluşturabilir, oluşan güzergahlar üzerinde sıralama ve servis biniş / iniş noktalarını güncelleyebilirsiniz. Planlama modulü dinamik çalışır ve yaptığınız değişikliklerin sonuçlarını anında görebilirsiniz.

Aktivite takibi nedir?

Routewix sadece servis güzergahlarınızı optimize eden bir yazılım değildir. Servis operasyonlarınızın, vardiyalarınızın ve fazla mesai çalışmalarınızın tüm aktivite verileri programı kullandığınız süre boyunca günlük olarak saklanır ve raporlanır. Araç takip uygulamaları ve kartlı sistemlerle entegre olabilir veya ios ve android mobil uygulamalarımız üzerinden bu veriler toplanabilir. Gerçekleşen yolculuk süreleri, rota sapmaları, kilometre aşımları, izin veya farklı vardiyada çalışma durumundan dolayı servis kapasitesindeki düşüşler,araç bazlı doluluk oranları, yolcu bazlı servis kullanım oranları gibi güzergahlarınızı tam anlamıyla yönetmenizi ve denetlemenizi sağlayacak verilere istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Fazla mesai yönetimi nasıl çalışır?

Günlük veya ileri tarihli mesai çalışmaları oluşturabilirsiniz. Kayıtlı personellerinizi routewix formları üzerinden veya excel listesi ile mesai çalışmasına ekleyebilirsiniz. Bu işlem yapıldığı anda personeller mevcut servis güzergahlarından düşecek ve şoförün ekranına bu değişiklik anında yansıyacaktır. Sonrasında harita üzerinden çizerek tüm personel veya belirli bölgeler için kapasite, süre ve yürüme mesafesi kısıtlarına göre routewix minimum araç için planlama yapacaktır. İsterseniz oluşan güzergahlar üzerinde sıralama ve servis biniş/iniş noktası güncellemeleri yapabilirsiniz. Fazla mesai modulü optimizasyonun yanında aylık mesai servis maliyetlerinizi ciddi anlamda düşüren bir modüldür. Yoğun fazla mesai çalışmanız varsa 1 haftalık sonuçlar bile farklı görebilmeniz için yeterlidir.